niedziela, 29 czerwca 2014

Przedwczesny wytrysk - fakty i mity.            Zaburzenia seksualne pod postacią wytrysku przedwczesnego (PW) są częste i stanowią znaczący problem w dzisiejszych związkach. Przyczyny tego zaburzenia są złożone i różnorodne, wobec czego nie jest możliwe ustalenie jednego sposobu postępowania leczniczego, uniwersalnego dla wszystkich dotkniętych tym problemem. Poza czystym zaburzeniem typu PW występują zaburzenia kontroli wytrysku w związku z innymi schorzeniami. Jest wiec niezwykle ważne, aby nie eksperymentować na własną rękę z terapiami behawioralnymi i cudownymi preparatami dostępnymi bez recepty. Zwykle nie przynoszą one wyleczenia a opóźniają rozpoczęcie prawidłowej kuracji. Pozostawienie nieleczonego zaburzenia PW doprowadza do frustracji, zaburzeń depresyjnych i poważnych problemów w związku. W przypadku schorzeń, dla których PW jest jedynie objawem ubocznym, szybka i właściwa diagnoza nie pozwala na dopuszczenie do zaawansowania tego stanu chorobowego.
             PW jest problemem obojga partnerów w związku więc nie należy chować głowy w piasek udając, że wszystko jest OK. Miejmy odwagę na analizę naszych zbliżeń. Jeżeli jest coś do usprawnienia nie wahajcie się i pozbądźcie fałszywego wstydu. Dzisiejsza medycyna ma wiele do zaoferowania „na tym polu”. 
          I na koniec - kiedy mówimy o wytrysku przedwczesnym? Pomińmy definicje książkowe. O problemie tym należy pomyśleć w każdej sytuacji, w której wytrysk nasienia u mężczyzny występuje w czasie zbyt krótkim dla doprowadzenia partnerki do orgazmu i jest to sytuacja utrwalona.